Synflorix – otázky a odpovědi

Může mít očkování proti pneumokokům negativní vliv na další současně podávané dětské vakcíny?

Vakcína Synflorix může být současně podávána s hexavakcínou Infanrix hexa i s vakcínou proti rotavirům Rotarix.

Jaká je cena očkování vakcínou Synflorix?

Synflorix je plně hrazen zdravotními pojišťovnami, pokud jsou 3 dávky vakcíny aplikovány do sedmého měsíce věku. Hrazená péče zahrnuje i přeočkování do 15. měsíce věku. Starším dětem, které výše uvedená kritéria nesplňují (a je jim méně než 5 let), musí rodiče vakcínu uhradit. Výjimkou je úhrada očkování ze zdravotní indikace pro děti starší 15 měsíců.

Je důležitý počet sérotypů, proti kterým pneumokoková vakcína působí?

Celosvětově existuje více než 90 typů pneumokoku – vakcínami tedy nelze pokrýt všechny. Je důležité, aby vakcína pokrývala ty závažné a často se vyskytující typy pro danou oblast, kde se očkuje.

Synflorix pomáhá chránit proti sérotypům, které v evropských podmínkách malé děti často ohrožují a způsobují u nich až 90 % invazivních pneumokokových onemocnění. Vakcína Synflorix byla vyvinuta na základě mnoha klinických zkoušek a hodnocení, na kterých se významnou měrou podíleli čeští vědci i dětští lékaři.

Proti čemu všemu lze chránit vakcínou Synflorix?

Pneumokoky jsou bakterie, které způsobují široké spektrum onemocnění. Synflorix pomáhá chránit proti závažným a život ohrožujícím onemocněním, jako jsou závažné formy zápalu plic, zánět mozkových blan a otrava krve. Navíc působí i proti častým a bolestivým zánětům středního ucha.

Je pravda, že s očkováním proti pneumokokům je dobré počkat, až bude dítě starší?

Pneumokoková onemocnění nejvíce ohrožují kojence a malé děti, přičemž zvlášť ohroženy jsou děti mladší jednoho roku, a proto je vhodné děti proti pneumokokům očkovat co nejdříve.

 

Infanrix Hexa (hexavakcína) je očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, dětské přenosné obrně, žloutence typu B, onemocněním způsobeným bakterií Haemophilus influenzae typu b. Vakcína Infanrix hexaTM je registrovaný léčivý přípravek hrazený z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Podávání vakcíny Infanrix hexaTM upravuje vyhláška 537/2006 Sb., v platném znění.
Očkování provádí lékař, vakcína se aplikuje do svalu formou injekce (obvykle do stehna nebo horní části paže). Před použitím si předem pečlivě prostudujte příbalovou informaci dostupnou též na www.gskkompendium.czZeptejte se dětského lékaře. Případné nežádoucí účinky prosím nahlaste na cz.safety@gsk.com. Vakcinační akce č. j.: MZDR 77496/2015-5/OVZ.

Vakcína Rotarix™ je registrovaný léčivý přípravek pro prevenci rotavirových gastroenteritid, je vázán na lékařský předpis a není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Očkování provádí lékař a je podáváno ústy. Před použitím si předem pečlivě prostudujte příbalovou informaci dostupnou též na www.gskkompendium.cz. Zeptejte se dětského lékaře. Případné nežádoucí účinky prosím nahlaste na cz.safety@gsk.com. Vakcinační akce č. j.: MZDR 77496/2015-2/OVZ.

Podívejte se také na:

Vakcína Synflorix

Očkování vakcínou Synflorix pomáhá chránit děti od 6 týdnů do 5 let věku proti onemocněním způsobeným pneumokoky, jako jsou závažné formy zápalu plic, zánět mozkových blan a otrava krve. Navíc působí i proti častým a bolestivým zánětům středního ucha.

Našli jste, co jste hledali? ANO / NE
Je nám líto, že jste nenašli informaci která Vás zajímá. Můžete ještě zkusit mapu stránek, nebo nám napište e-mail.
Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu - pokud máte další otázky, můžete se na nás obrátit na e-mailu.