Vakcína Synflorix

Očkování vakcínou Synflorix pomáhá chránit děti od 6 týdnů do 5 let věku proti onemocněním způsobeným pneumokoky, jako jsou závažné formy zápalu plic, zánět mozkových blan a otrava krve. Navíc působí i proti častým a bolestivým zánětům středního ucha.

90%
pomáhá chránit proti sérotypům, které způsobují až 90 % invazivních pneumokokových onemocnění

 

Synflorix pomáhá chránit proti sérotypům, které v evropských podmínkách často malé děti ohrožují a způsobují u nich až 90 % invazivních pneumokokových onemocnění. Vakcína Synflorix byla vyvinuta na základě mnoha klinických zkoušek a hodnocení, na kterých se významnou měrou podíleli čeští vědci i dětští lékaři.

 

Více než 1.200.000 dávek vyočkováno v ČR

Podívejte se také na:

Očkovací kalendář

Očkování vakcínou Synflorix proti pneumokokům je rozděleno do 4 dávek. Pro dostatečnou ochranu je nutné aplikovat všechny uvedené dávky podle očkovacího kalendáře.

 

Od uvedení Synflorixu na trh již bylo v ČR vyočkováno více než 1.200.000 dávek. Synflorix může být aplikován s hexavakcínou Infanrix hexa či vakcínou proti rotavirům (např. Rotarix) a je v této kombinaci dětmi dobře snášen.

 

V reálných podmínkách nemusí vakcína Synflorix dosahovat výsledků klinických studií.

Infanrix Hexa (hexavakcína) je očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, dětské přenosné obrně, žloutence typu B, onemocněním způsobeným bakterií Haemophilus influenzae typu b. Vakcína Infanrix hexaTM je registrovaný léčivý přípravek hrazený z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Podávání vakcíny Infanrix hexaTM upravuje vyhláška 537/2006 Sb., v platném znění. Očkování provádí lékař, vakcína se aplikuje do svalu formou injekce (obvykle do stehna nebo horní části paže). Před použitím si předem pečlivě prostudujte příbalovou informaci dostupnou též na www.gskkompendium.czZeptejte se dětského lékaře. Případné nežádoucí účinky prosím nahlaste na cz.safety@gsk.com. Vakcinační akce č. j.: MZDR 77496/2015-5/OVZ.

Vakcína Rotarix™ je registrovaný léčivý přípravek pro prevenci rotavirových gastroenteritid, je vázán na lékařský předpis a není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Očkování provádí lékař a je podáváno ústy. Před použitím si předem pečlivě prostudujte příbalovou informaci dostupnou též na www.gskkompendium.cz. Zeptejte se dětského lékaře. Případné nežádoucí účinky prosím nahlaste na cz.safety@gsk.com. Vakcinační akce č. j.: MZDR 77496/2015-2/OVZ.

Našli jste, co jste hledali? ANO / NE
Je nám líto, že jste nenašli informaci která Vás zajímá. Můžete ještě zkusit mapu stránek, nebo nám napište e-mail.
Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu - pokud máte další otázky, můžete se na nás obrátit na e-mailu.