Očkování proti pneumokokům

Pneumokoková konjugovaná vakcína Synflorix

Vakcína Synflorix je účinná

Očkovací látka Synflorix pomáhá chránit proti většině nebezpečných typů bakterie pneumokoku, kterými jsou u nás malé děti nejčastěji ohroženy. Konkrétně je to jedenáct sérotypů bakterie S. pneumoniae (10 vakcinačních sérotypů a sérotyp 19A), které způsobují většinu invazivních pneumokokových onemocnění u kojenců a malých dětí ve věku od 6 týdnů do 5 let. Patří mezi ně například závažné formy zápalu plic, meningitida (zánět mozkových blan) nebo otrava krve. Vakcína Synflorix pomáhá chránit děti navíc i před častým a bolestivým zánětem středního ucha.

 

V roce 2020 bylo evidováno na území České republiky 247 případů invazivních pneumokokových onemocnění. Závažnost invazivních pneumokokových onemocnění (IPO) se významně zvyšuje u chronicky nemocných osob, seniorů a rovněž u kojenců a batolat. Rozvoj IPO je spojen s četnými systémovými komplikacemi, včetně vysoké mortality, navzdory možnostem současné intenzivní péče.

 

Vakcína Synflorix má příznivý bezpečnostní profil

Vakcína Synflorix byla hodnocena v mnoha klinických zkouškách a hodnoceních, na kterých se významnou měrou podíleli čeští vědci a dětští lékaři. Synflorix je registrován ve všech státech EU i mnoha dalších zemích světa a je součástí plošného či hrazeného očkování např. na Slovensku, v Nizozemsku, ve Švédsku, v Polsku či v Brazílii.

 

Vakcína Synflorix je hrazená z pojištění dítěte

Zvolíte-li vakcínu Synflorix včas, můžete svému dítěti dopřát očkování proti pneumokokům bezplatně. Vakcína Synflorix je plně hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění, pokud všechny dávky byly aplikovány do sedmého měsíce věku pojištěnce; hrazené je dále i očkování provedené po uplynutí těchto lhůt, pokud došlo k odložení aplikace jedné nebo více dávek z důvodu zdravotního stavu pojištěnce.

 

Vakcínu Synflorix lze podat součastně i s jinými vakcínami

Vakcínu Synflorix lze dětem podat současně například i s hexavakcínou nebo vakcínou proti rotavirové gastroenteritidě Rotarix. Všechny tyto vakcíny vyrábí společnost GlaxoSmithKline, společnost s 50letou zkušeností s vývojem a výrobou vakcín.

 

Rotaviry jsou ve světě nejčastější příčinou akutních průjmů a zvracení (onemocnění známého jako gastroenteritida) u malých dětí. Rotavirová gastroenteritida je druhou nejčastější příčinou hospitalizace u dětí do 2 let. 95 % dětí prodělá rotavirovou gastroenteritidu před 5. narozeninami. Vakcínu Rotarix lze aplikovat do 6 měsíců věku, tedy ve stejné době jako se provádí očkování proti pneumokokům hrazené ze zdravotního pojištění. Vakcína Rotarix je podávána ústy, není tedy potřeba dalšího vpichu.

 

Proti rotavirům pomůže Vaše dítě ochránit vakcína Rotarix, kterou lze podat současně s očkováním proti pneumokokům vakcínou Synflorix.

 

8 důvodů proč se rozhodnout právě pro Synflorix

 

  1. Děti Synflorix zpravidla dobře snáší.
  2. Vakcína Synflorix pokrývá většinu typů bakterií pneumokoku, kterými jsou malé děti žijící v Česku nejčastěji ohroženy, a proto pomáhá účinně chránit i proti závažným invazivním pneumokokovým onemocněním.
  3. Vakcína proti pneumokokům Synflorix pomáhá chránit i proti velmi častým a bolestivým zánětům středního ucha způsobených pneumokoky.
  4. Vakcína Synflorix pomáhá chránit i proti jednomu z nejčastějších onemocnění způsobených pneumokoky - zápalu plic.
  5. Synflorix lze podávat současně s vakcínou proti rotavirům, např. s Rotarixem, aniž by došlo k nežádoucím imunitním reakcím.
  6. Vakcína Synflorix byla hodnocena v mnoha klinických zkouškách a hodnoceních, na kterých se významnou měrou podíleli čeští vědci a dětští lékaři.
  7. Synflorix vyvinula farmaceutická společnost GlaxoSmithKline, která má s vývojem a výrobou očkovacích látek více než 50leté zkušenosti.
  8. Očkování Synflorixem je plně hrazeno ze zdravotního pojištění.*
Více než 1.500.000 dávek vyočkováno v ČR

* Přípravek je plně hrazen z veřejného zdravotního pojištění, pokud všechny dávky byly aplikovány do sedmého měsíce věku pojištěnce; hrazené je též přeočkování provedené do patnáctého měsíce věku pojištěnce; hrazené je dále i očkování provedené po uplynutí těchto lhůt, pokud došlo k odložení aplikace jedné nebo více dávek z důvodu zdravotního stavu pojištěnce.

Podívejte se také na:

Našli jste, co jste hledali? ANO / NE
Je nám líto, že jste nenašli informaci která Vás zajímá. Můžete ještě zkusit mapu stránek, nebo nám napište e-mail.
Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu - pokud máte další otázky, můžete se na nás obrátit na e-mailu.